top of page

Sipariş - Teslimat - İade Koşulları

ÜRÜN TESLİM, İADE DEĞİŞİM VE İPTAL KOŞULLARI

 

Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak belirlenmiş "Ürün İade ve Ürün Değişim Prosedürü" çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 

Memnuniyetiniz açısından bu prosedürün takip edilmesini önemle rica ederiz.

 

Aşağıda prosedürün işleyişi ile ilgili önemli bilgiler yer almaktadır.

 

         ÜRÜN TESLİM ŞARTLARI

Satın alınan ürünün banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde ilgili ürün kargo ya da teslimat programına alınacaktır. En geç 3 iş günü içerisinde kargolanacaktır. Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe, sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan ötürü SİTE SAHİBİ'nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

ÜRÜN İADE ŞARTLARI

     Satın alınan ürünlerin teslimatının gerçekleşmesi durumunda söz konusu ürün, kullanılmadan, tahrip edilmeden, ambalajında ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız olarak teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, iade sebebi belirtmeksizin iade edebilir.  Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ürünler kesinlikle iade edilemez.

 

     İade edilmek istenen ürünler,  kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez. Ürünün ve varsa orijinal ambalajının açılmış olması durumunda da iadesi yapılmayacaktır.

 

     Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde tarafımıza ulaştırılması akabinde 3 iş günü içinde ödeme tutarınız havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir.

 

     İadesi istenen ürün, niteliği gereği iadesi mümkün olmayan bir ürün ise, bu halde ürün iadesi yapılmayacaktır. Kargo ile iadelerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir. İadesi uygun olmayan ürünlerin tekrar müşteriye gönderiminde de kargo bedeli müşteriye ait olacaktır.

 

     Fanuslarınızın kırılması durumda lütfen kargoyu teslim alınız ve iletişim hattına dönüş yaparak yeni fanus talebinde bulununuz. Kırılmış fanusunuzun görsel halini iletişime geçerek yollayınız. 3 iş günü içinde size verilen kod ile iade edilmeyen fanusların iadesi yapılmayacaktır.
 

ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTLARI

     Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmadan, tahrip edilmeden ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın yahut firma tarafından o ürün için verilmiş ürün değiştirme kartının ibrazı gereklidir.

 

     Değişimi istenen ürünler, ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamaz.

 

     Yurtdışı satışlarında ürün değişimi yapılmamaktadır.

 

     Kargo ile değişimlerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir.

 

     Bitki değişikliği: Niteliği itibariyle değişim yapılamamaktadır.

 

SİPARİŞ

Siparişleriniz için bize e-posta ile info@minikbahcem.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ödemelerde kredi kartı,  banka havalesi yada eft seçenekleri mevcuttur.

Siparişler ödeme yapıldıktan sonra 3 iş günü içinde size ürünün cinsine göre özel kurye ya da kargo ile ulaştırılır.

 

Havale ile ödeme sipariş verildikten sonra en geç 24 saat içinde yapılmaz ise ürün tekrar satışa sunulur.

 

Hafta sonu teslim edilmesini istediğiniz siparişlerinizi en az 2 gün öncesinden haber vermeniz gerekmektedir.

 

Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü gibi özel günlerde siparişinizi en az 3 gün önceden bildirmeniz gerekmektedir.

 

Ürün fotoğrafları belli dönemlerde çekilmektedir ve bitkiler siz satın aldığınızda fotoğraftan farklılık gösterebilir, daha büyümüş ya da budanmış olabilir.

 

Siparişinizin teslim zamanını ve gönderim adresini 12 saat öncesine kadar değiştirebilirsiniz. Teslim tarihi değişikliklerini e-posta ya da lütfen telefon ile bildiriniz.
 

TESLİMAT

Hazır Teraryum ve Minyatür Bahceler (Teraryum Malzemeleri Hariç) bozulmaması adına Ankara ilinde uygun bır yerde elden teslim edilebilir (koşullara bağlı olarak ekstra elden teslim ulaştırma bedeli çıkabilir).

Ürünlerimiz şehir dışına ise malzemeler kargo ile yollanır. Kargo ile yollanan ürünlerde Minik Bahcem paketlemeyi bitkinin size en sağlıklı şekilde ulaşabileceği şekilde yapar.

Hazır Tasarım Terartum ve Minyatür Bahçelerde ise gönderim kargo/kuryeden farklıdır. Şehir Dışı hazır tsarım gönderimleri için iletişime geçiniz.

Kargo ve kurye ücreti hakkında bilgi size siparişiniz sırasında verilir ve karşılıklı uygun görülen şekilde  ürününüz size ulaştırılır.

Vereceğiniz sipariş  alıcının kendisine veya belirteceğiniz kişiye teslim edilir. Verilen adreste bulunamamanız durumunda kargo/kurye şubesinden teslim alabilirsiniz.

* Minik Bahcem web sitesinde gördüğünüz ürünlerden sipariş verdiğinizde bu sayfada bulunan tüm maddeleri okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.

bottom of page