Tohum Kalem

Tohum Kalem, özel gün hediyelerinden bağış organizasyonlarına  bir çok alanda kullanılmaktadır. Yeşeren kalemler içerisinde  bulunan bir çok çeşit  bitki, meyve ve sebze tohumları ile  ayrı bir hobi  şeklini de almıştır. Bu kalemlerin bir diğer güzel özelliği de kalemin  yapımında kullanılan materyaller tamamen geri dönüşümlü  maddelerdir.

Tohum Kalem Nedir

Yeşeren kalem basit bir  kurşun kalemin ve ya tükenmez kalemin üst kısmına ( tepe noktasında ) suda eriyen bir  tüpün içerisinde  tohumların yerleştirilmesi suretiyle oluşturulan, önce kullanılan  tükendikten sonra da  toprağa batırılarak tohumların  bitkiye dönüşmesi sağlanan  geri dönüşümlü ürünleridir.

Son zamanlarda hayli meşhur olan  yeşeren kalemler; Özel gün hediyelerinden bağış organizasyonlarına  bir çok alanda kullanılmaktadır. Yeşeren kalemler içerisinde  bulunan bir çok çeşit  bitki, meyve ve sebze tohumları ile  ayrı bir hobi  şeklini de almıştır.

Bu kalemlerin bir diğer güzel özelliği de kalemin  yapımında kullanılan materyaller tamamen geri dönüşümlü  maddelerdir. Doğaya saygı sloganı işe  yeşeren kalem projesi  bir çok alanda yaygınlaşmaktadır. Teraryum ve minyaturbahceler dışında sevdiklerinize hediye edebileceğiniz farklı bir üründür.

Tohum Kalem Nasıl Kullanılır ?

Yeşeren kalemlerin  kullanımı basittir. Üzerinde  tüp bulunan yeşeren kalemlerde kalem tükendikten sonra  tüp kısmı  toprağa girecek şekilde saksıya dikilir. Üzerine bir miktar su dökülür.  Ve bitkinin türüne göre sulama planına girilir. Her bitkinin sulama aralığı ve  çimlenme süresi farklıdır. Ortalama  1 hafta ile 3 hafta arasında yeşeren kaleminiz bitkiye dönüşecektir.

Üzerinde  tohum kutusu bulunan yeşeren kalemlerde ise durum biraz farklıdır . Bu  kalemlerde  kutu kapağı açılarak tohumlar alınır. Saksıda  parmağınızla bir delik açarsınız. Bu deliğe  1 adet tohum yerleştirip kapar ve sularsınız. Aynı şekilde türüne göre  çimlenmeye başlayacaktır.

Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Yeşeren  tohumlu kalemler;  kurumsal firmaların promosyon kampanyalarında, düğün, kına, doğum günü vb organizasyonlarda  hediyelik dağıtmak için, küçük çaplı yardım organizasyonlarında, sempozyum ve ya  doğa temalı açıkoturumlardan sonra hatıra  olarak dağıtılabilir.

Şu an burada gösterilecek ürünümüz yok.